Program „Czyste Powietrze” – wymiana pieców i termomodernizacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 lipca 2018

     Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, że zamierza uruchomić dofinansowanie w formie bezzwrotnych dotacji i pożyczek na wymianę pieców i termomodernizację budynków mieszkalnych. Oferta skierowana będzie do osób fizycznych posiadających prawo własności lub będących współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub osób, które uzyskały zgodę na rozpoczęcie budowy jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

     W ramach programu zostanie dofinansowana wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych paliwem stałym na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe (spełniające założenia Programu), systemy ogrzewania elektrycznego, kotły gazowe kondensacyjne oraz pompy ciepła. Dofinansowane będą również prace termomodernizacyjne polegające na dociepleniu przegród zewnętrznych/ wewnętrznych budynku oraz wymiana / montaż stolarki zewnętrznej.

Wsparcie dotacją uzależnione będzie od kwoty miesięcznego dochodu przypadającego na 1 osobę w gospodarstwie domowym. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych wynosić będzie 7 tysięcy złotych natomiast maksymalne koszty kwalifikowane od których liczona będzie dotacja to 58 tysięcy złotych. W ramach powyższej oferty możliwy będzie zakup i montaż kolektorów słonecznych oraz mikroinstalacji fotowoltaicznych (wyłącznie w formie pożyczek).

     W związku z powyższym w gminach na terenie województwa mazowieckiego będą prowadzone spotkania z mieszkańcami celem przedstawienia warunków programu oraz pomocy w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu szkoleń zostaną podane po opracowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kalendarza spotkań.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-04
Data publikacji:2018-07-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:1966