GMINA LIW

POMOC DLA GMINY SOŚNO

14 września 2017

11 sierpnia br. przeszły przez Polskę potężne nawałnice, które wyrządziły wiele szkód i zniszczeń. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruchnie na czele z prezesem Patrykiem Pankiem chcąc pomóc poszkodowanym zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które osobiście zawieźli do gminy Sośno w województwie kujawsko-pomorskim.  

W wyjeździe uczestniczyli:

Strażacy wyjechali 25 sierpnia i przez dwa dni pomagali najbardziej potrzebującym w usuwaniu skutków nawałnic. Skala zniszczeń w tej gminie jest ogromna: nieprzejezdne drogi, setki pozrywanych dachów oraz tysiące powalonych drzew.

Przeprowadzona przez OSP Ruchna zbiórka dotyczyła najpotrzebniejszych produktów. Na apel strażaków odpowiedziało dużo osób min. mieszkańcy wsi Ruchna, OSP Wyszków wraz z mieszkańcami Wyszkowa i okolic, pracownicy Urzędu Gminy i GOPS Liw, pani Lidia Siuchta i właściciele Firm Sigma Węgrów oraz Konkret Andrzej Niszcz. Udało się zebrać: żywność, przybory szkolne, pościel, ręczniki, ubrania oraz materiały budowlane. Wszystkie zebrane rzeczy strażacy przekazali do Gminnego Ośrodka Kultury w Sośnie gdzie mieści się sztab kryzysowy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-09-14
Data publikacji:2017-09-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:747