GMINA LIW

Wojewoda Mazowiecki na spotkaniu ze strażakami

27 marca 2018

   Z inicjatywy Wicemarszałek Senatu Marii Koc odbyło się w Węgrowie spotkanie Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery oraz dyrektora Mikołaja Pawlaka z Ministerstwa Sprawiedliwości ze strażakami – ochotnikami z terenu powiatu węgrowskiego.

    Wojewoda Mazowiecki oznajmił, że jest zabezpieczona pełna kwota na budowę strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Będzie się ona mieściła na tzw. Glinkach, niedaleko skrzyżowania obwodnicy Węgrowa z ulicą Zwycięstwa. Inwestycja będzie kosztować 13,7 mln zł i zostanie sfinansowana z programu modernizacji służb mundurowych. Przetarg wygrała firma Arcus Technologie sp. z o.o. z Celestynowa. Za kilka dni zostanie podpisana umowa z wykonawcą a zakończenie przewidziane jest na wrzesień 2020 r.

     W dalszej części spotkania zostały przekazane informacje o możliwości pozyskania pieniędzy na wyposażenie ochotniczych straży pożarnych. Przedstawił je dyrektor Mikołaj Pawlak z Ministerstwa Sprawiedliwości. W ramach Funduszu Sprawiedliwości rozdysponowana zostanie kwota 100 mln zł na jednostki, które złożą poprzez Gminę wnioski. Będzie można otrzymać min. torby medyczne, defibrylatory, sprzęt ratownictwa drogowego. Pieniądze Funduszu Sprawiedliwości pochodzą od zasądzanych kar przez sądy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-27
Data publikacji:2018-03-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:804