GMINA LIW

AKCJA „MASECZKI DLA MIESZKAŃCÓW” W GMINIE LIW ZAKOŃCZONA

7 maja 2020

Od 16 kwietnia 2020 r. wprowadzono na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczek lub części odzieży. Maseczki mogą być specjalistyczne lub przygotowane własnoręcznie. Obowiązek zakrywania twarzy dotyczy przebywania poza domem, w przestrzeni publicznej tj. w sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy, urzędach.

W trosce o zdrowie mieszkańców Gminy Liw, szczególnie osób starszych zaliczanych do grupy ryzyka oraz w związku z początkowymi trudnościami w zakupie maseczek ochronnych i ich wysokimi cenami w Urzędzie Gminy Liw powstał pomysł uszycia maseczek ochronnych dla mieszkańców. Pracownicy Urzędu i GOPS przynieśli maszyny do szycia, żelazka, wybrali model maseczki. Jedni zajmowali się wykrojem maseczek, jedni szyciem, a jeszcze inni prasowaniem i pakowaniem maseczek. Sala konferencyjna zamieniła się w szwalnię. Najwięcej problemów było z szybkim zakupem materiałów, gumki, które okazały się w czasach pandemii bardzo deficytowym towarem. W całą akcję włączyli się dyrektorzy i pracownicy przedszkoli i szkół z terenu naszej gminy. Sukcesywnie w miarę szycia kolejnych partii maseczek mieszkańcy naszej gminy byli powiadamiani drogą systemu powiadamiania SMS o dacie, miejscu i godzinie przekazywania maseczek. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w okresie od 16 kwietnia 2020 r. do 30 kwietnia 2020 r. na terenie Gminy Liw rozdysponowali 1370 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku mieszkańcom Gminy Liw, w szczególności osobom w wieku 60+.

Dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy, GOPS oraz dyrektorom i pracownikom Samorządowego Przedszkola w Liwie, Ruchnie , Starejwsi i Wyszkowie a także dyrektorom i pracownikom Samorządowych Szkół Podstawowych w Ruchnie i Starejwsi za zaangażowanie się w wykonaną prace na rzecz naszych mieszkańców.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-05-07
Data publikacji:2020-05-07
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:1019