COVIDOWY BILANS ZDROWIA MIESZKAŃCÓW GMINY LIW

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 kwietnia 2022

Uprzejmie informuję, że Gmina Liw uruchomiła program badań diagnostycznych pod nazwą „Covidowy bilans zdrowia mieszkańców Gminy Liw” skierowany do osób, które miały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Z informacji podawanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że często występują powikłania po przebytej infekcji wywołanej przez koronawirusa, dlatego odpowiednie badania mogą odpowiedzieć na pytanie, czy wirus SARS-CoV-2 zostawił w organizmie ślady, które mogą powodować różne problemy zdrowotne.

Aby sprawdzić swój stan zdrowia można skorzystać z następujących bezpłatnych badań diagnostycznych sfinansowanych przez Gminę Liw:

morfologia + rozmaz, d-dimery, troponina, CRP, glukoza, elektrolity (Na, K, Mg) AST, ALT, bilirubina, kreatynina, mocznik, TSH.

Z badań mogą skorzystać osoby które są mieszkańcami Gminy Liw, mają ukończone 18 lat i miały pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Aby uzyskać skierowanie na badania należy zgłosić się do Urzędu Gminy Liw pokój nr 8 w godzinach 8.00 – 16.00 do dnia 15 czerwca br. Badania będą przeprowadzone przez SP ZOZ Węgrów w punkcie pobrań badań laboratoryjnych w Szpitalu lub w Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej przy ul. Przemysłowej 7.

Ilość osób, które otrzymają skierowania na badania sfinansowane przez Gminę Liw wynosi 400. O zakwalifikowaniu na badania decyduje kolejność zgłoszeń.

Bogusław Szymański
Wójt Gminy Liw

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-04-20
Data publikacji:2022-04-20
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:1008