Jesteś tutaj: Start / Aktualności / KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 marca 2020

Kierując się troską o bezpieczeństwo przedsiębiorców oraz pracowników zaangażowanych w proces przyjmowania i weryfikacji wniosków o wpis do CEIDG informujemy, że :

  1. Istnieje możliwość składania wniosków do CEIDG drogą elektroniczną (on-line) lub przesyłania wniosków pocztą do Urzędu Gminy, ale wówczas podpis powinien być poświadczony przez notariusza.
  2. Przypominamy, że wniosek, w szczególności w zakresie daty rozpoczęcia, zawieszenia, wznowienia, zakończenia może być złożony w DOWOLNYM TERMINIE. Taki wniosek można złożyć także po ustaniu pandemii lub innych przeszkód tj. choroba.
  3. Podejmowanie działalności gospodarczej przez cudzoziemca (art. 8 ust. 3 i 8 ustawy o CEIDG i PIP) musi być poprzedzone potwierdzeniem tożsamości składającego wniosek i uprawnień do jej podjęcia.
  4. W przypadku przesłania wniosku papierowego pocztą lub wrzucenia do urny bez potwierdzenia notarialnego, przedsiębiorca będzie wezwany w celu weryfikacji tożsamości lub uzupełnienia i ewentualnej poprawy, jeśli będzie zawierał błędy formalne.

Wójt
/-/ Bogusław Szymański

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-03-31
Data publikacji:2020-03-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:486