BEZPIECZNY SENIOR W GMINIE LIW

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 lipca 2022

W dniu 9 lipca 2022 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Jarnicach odbyło się spotkanie z seniorami w ramach kampanii „Bezpieczny Senior”.

 W spotkaniu wzięło udział około 90 seniorów z terenu naszej gminy, zrzeszonych w 5 klubach seniora. Wśród uczestników nie zabrakło Wójta Gminy Liw – Pana Bogusława Szymańskiego, przewodniczącego Rady Gminy w Liwie – Pana Mieczysława Jaszczura oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na terenie gminy działa 5 klubów seniora tj.: w Jarnicach, Ruchnie, Starejwsi, Wyszkowie i Zawadach, które od wielu lat w działaniach wspiera Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i samorząd gminy Liw.

Spotkanie było okazją do poruszenia ważnych tematów dotyczących bezpieczeństwa seniorów. Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie – asp. Marcin Mikołajczuk powiedział o sytuacjach i zagrożeniach, w których osoba starsza staje się ofiarą.

Seniorzy to grupa społeczna szczególnie narażona na działania złodziei i oszustów. Ofiarami fałszywych wnuczków, inkasentów, pracowników wodociągów czy administracji najczęściej padają starsze i samotnie mieszkające osoby. Pozbawieni skrupułów przestępcy wykorzystują ich dobroć i chęć bezinteresownego niesienia pomocy.

Każdy człowiek ma prawo do spokojnej starości. Niestety zdarza się, że zamiast opieki i troski doznaje krzywdy. Dlatego tak ważna jest reakcja na każdy przejaw przemocy, piętnowanie sprawców, działania profilaktyczne i przede wszystkim nie zgadzanie się na przemoc.

W trosce o bezpieczeństwo naszych seniorów pracownicy Ośrodka podejmują działania profilaktyczne adresowane do osób starszych.

Spotkanie uświetnił występ Janickiego Stowarzyszenia Seniorów ze skeczem „Potrzebowska”, który wprowadził wszystkich w dobry nastrój.

Lipcowe spotkanie Seniorów było okazją do wspólnego spędzenia czasu, rozmowy o poważnych sprawach i zabawy. Oprawę muzyczną zapewnił Wiesław Zawadzki z Zawad. Poczęstunek przygotowała Koło Gospodyń Wiejskich Jarnice.

Monika Dejneka
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
Liw z/s w Węgrowie

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-07-12
Data publikacji:2022-07-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:1099