Pożegnanie dyrektorów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 września 2017

          W dniu 7 września 2017 r. na sesji Rady Gminy w Liwie odbyło się pożegnanie odchodzącej na emeryturę Pani Krystyny Paderewskiej, dyrektor Samorządowego Przedszkola w Liwie oraz odchodzącego Krzysztofa Litki, dyrektora Gimnazjum Gminy Liw i jego zastępcy Grażyny Dragan.

Wójt Gminy Liw Pan Bogusław Szymański złożył serdeczne podziękowania odchodzącym Dyrektorom za długoletnią wzorową pracę oraz życzył zdrowia i pomyślnej realizacji nowych planów życiowych.

Pani Krystyna Paderewska odeszła z dniem 1 września 2017 r. na zasłużoną emeryturę po przepracowaniu 39 lat w oświacie. W Samorządowym Przedszkolu w Liwie Pani Krystyna rozpoczęła pracę w 1986 r., a od 1995 kierowała przedszkolem jako dyrektor. Przez ostatnie lata pod okiem Pani dyrektor, przedszkole w Liwie „rozkwitło”. Przeprowadzono w nim wiele remontów, a na placu przedszkolnym powstało „Podwórko NIVEA”. Pani dyrektor żegnając się powiedziała, że pracowała w różnych warunkach, ale teraz z całą pewnością może stwierdzić, że zostawia „przedszkole na miarę XXI wieku”.

            Pan Krzysztof Litka funkcję dyrektora Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie pełnił od 2002 r., a od 1 września 2017 r., po wygranym konkursie objął stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgrowie. Przez 25 lat pracował na rzecz społeczności Gminy Liw – jako nauczyciel, a w latach 1993-2002, jako dyrektor Samorządowej Szkoły Podstawowej w Zawadach oraz – przez kilka lat – jako członek Komisji Oświaty Rady Gminy Liw i Zarządu Gminy Liw. Brał czynny udział w pracach na rzecz powstawania Gimnazjum Gminy Liw. Był jego pierwszym dyrektorem.

Na sesji pożegnano również zastępcę dyrektora Gimnazjum Panią Grażynę Dragan, która z dniem 1 września 2017 r. również rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej Nr 2 w Węgrowie. Pani Dragan przed podjęciem pracy w Gimnazjum przez okres 20 lat pełniła funkcję dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej w Jartyporach. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-09-14
Data publikacji:2017-09-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:906