DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 listopada 2019

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest w Polsce 21 listopada i ma wieloletnią tradycję - na mocy zapisu ustawy o pomocy społecznej został ustanowiony 29 listopada 1990 roku. 

Uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego odbyła się 15 listopada 2019 r. Organizatorem uroczystości jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie. Podczas tego dnia spotkali się wszyscy pracownicy socjalni oraz osoby związane z pomocą społeczną z terenu powiatu węgrowskiego.

Oprócz pracowników służb społecznych na uroczystość przybyli m.in. Maria Koc Senator RPAnna Kaszuba kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w SiedlcachEwa Besztak Starosta Powiatu WęgrowskiegoMarek Renik wicestarosta węgrowski, przedstawiciele samorządów, instytucji, placówek i organizacji pozarządowych wspierających lub działających w obszarach pomocy społecznej. Podczas uroczystości z programem artystycznym wystąpili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie.

Ten dzień stał się doskonałą okazją, aby podziękować za ogrom pracy, zaangażowanie i wysiłek na rzecz drugiego człowieka. To pracownicy socjalni niosą nadzieję i szansę na lepsze, godniejsze życie tym, którzy próbują odnaleźć sens codzienności. Są tym, którzy jako pierwsi widzą biedę, ludzkie tragedie, chorobę, płacz. Dlatego ich postawa powinna znaleźć uznanie, szacunek i podziw.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-11-19
Data publikacji:2019-11-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:1143