PIERWSZA UMOWA NA GAZYFIKACJĘ GMINY

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 lipca 2020

22 lipca br. w Urzędzie Gminy Liw została podpisana pierwsza umowa na doprowadzenie gazu do Ruchny , która jest największą miejscowością w gminie a tym samym rozpoczął się proces gazyfikacji Gminy Liw. Pierwszy etap obejmuje budowę około 4 km sieci gazowej przebiegającej od stacji redukcyjno-pomiarowej położonej przy al. Siedleckiej w Węgrowie do Ruchny. Na terenie samej miejscowości Ruchna sieć gazowa będzie miała długość około 2 km a w przyszłości będzie mogła być rozbudowywana.

      W imieniu inwestora czyli Polskiej Spółki Gazownictwa umowę podpisał dyrektor Oddziału Gazowniczego w Warszawie Pan Błażej Wojnicz a w imieniu firmy, która będzie realizowała zadanie Pan Marcin Żyznowski przedstawiciel Spółki M Serwis24 z Ostrołęki. Umowę podpisano w obecności Pani Marii Koc Senator RP, która zabiegała aby w Gminie Liw rozpoczęta została gazyfikacja.  Przy podpisaniu umowy obecny był również Pan Paweł Włodarczak Kierownik Działu Rozwoju Polskiej Spółki Gazownictwa , który poinformował, że trwają przygotowania aby w drugim etapie gazyfikacji gminy doprowadzić gaz do Jartypor. Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański podziękował za przychylność i pomoc w rozpoczęciu tej tak ważnej inwestycji Pani Sentor Marii Koc oraz podziękował kierownictwu Polskiej Spółki Gazowniczej za szybkie podjęcie decyzji o rozpoczęciu gazyfikacji Gminy Liw. Na uroczystości byli również obecni Przewodniczący Rady Gminy Liw Mieczysław Jaszczur , radni z terenu Ruchny Aldona Grenda i Piotr Mieszało, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Ruchna i Ruchenka Waldemar Górecki , sołtys Ruchny Mirosława Roguska, Skarbnik Gminy Katarzyna Kosiorek i pracownicy Urzędu Gminy zajmujący się inwestycjami.

   Na przełomie sierpnia i września zostanie zorganizowane zebranie z mieszkańcami Ruchny na temat warunków technicznych wykonania przyłączy do budynków i kosztów z tym związanych. Projekt sieci zostanie wykonany do końca bieżącego roku natomiast wykonanie robót przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-07-23
Data publikacji:2020-07-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Ewa Burczyńska
Liczba odwiedzin:417