PODPISANIE UMOWY NA PROJEKT WYMIANY URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 lipca 2020

29 lipca br. na Zamku w Liwie została podpisana umowa dotycząca realizacji projektu pt. „Wymiana urządzeń grzewczych w Gminie Liw” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, zaś w  imieniu Gminy Liw Wójt Bogusław Szymański oraz Skarbnik Katarzyna Kosiorek. Całkowita wartość projektu wynosi 1 153 432,50 zł, zaś kwota dofinansowania to 859 421,20 zł.

Modernizacje będą prowadzone w 24 budynkach mieszkalnych oraz w Samorządowej Szkole Podstawowej w Liwie, Liwskim Centrum Kultury, Samorządowej Szkole Podstawowej w Starejwsi oraz Samorządowym Przedszkolu w Wyszkowie. Przestarzałe kotły grzewcze zostaną wymienione na kotły gazowe i na biomasę. Natomiast w budynkach użyteczności publicznej zamontowane zostaną piece gazowe oraz instalacje fotowoltaiczne na dachach budynków.

 

Realizacja projektu przyczyni się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów. Wpłynie również na poprawę jakości powietrza, a także obniżenie kosztów zużycia energii cieplnej i elektrycznej.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-07-29
Data publikacji:2020-07-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Ewa Burczyńska
Liczba odwiedzin:269