Szczepienia przeciwko COVID-19

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 stycznia 2021

Polska wdraża kolejny etap Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.

15 stycznia uruchomiona zostanie rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, a od 22 stycznia dla osób powyżej 70 roku życia.

Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych.

Rejestracji można dokonać na 3 sposoby:

1. Poprzez całodobową bezpłatną infolinię NFZ o numerze 989.

Do zapisu jest potrzebny numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który zostanie przesłane potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie.

Rejestracji można dokonać osobiście bądź poprzez osobę bliską z rodziny. Podczas rejestracji zostanie uzgodniony termin oraz miejsce szczepienia.

2. Poprzez bezpośredni kontakt z wybranym punktem szczepień. Pacjent wybiera dogodny dla siebie punkt szczepień. Wykaz aktualnych punktów szczepień w powiecie węgrowskim znaleźć można pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mazowieckie

3. Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu https://pacjent.gov.pl/ dla osób posiadających profil zaufany.

W ramach Narodowego Programu szczepień gminy zapewniają transport dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień. Dowóz ten dotyczy wyłącznie osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności jak również osób mających trudności z dostępem do punktów szczepień (np. osoby samotne niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień). W związku z tym w gminie Liw uruchomiono nr telefonu 533 531 573 oraz 257922805 w godz. 8.00-16.00, na który można zgłaszać potrzeby dowozu wyżej wymienionych osób do punktu szczepień. Zgłoszenie to powinno nastąpić po zarejestrowaniu się na szczepienie.

 

Dnia 15 stycznia zostanie uruchomiony formularz zgłoszenia zamiaru szczepienia dla osób w wieku od 18 do 69 lat. W przypadku dokonania zgłoszenia, w momencie rozpoczęcia szczepień odpowiedniej grupy, zainteresowane osoby otrzymają e-mail z informacją o możliwości rejestracji na szczepienie. https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Więcej informacji na temat Narodowego Programu Szczepień znajduję się pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-01-14
Data publikacji:2021-01-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:1772