Rozstrzygniecie konkursu piosenki świątecznej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 stycznia 2021

Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Ruchnie zorganizowała wirtualny Konkurs Piosenki Świątecznej „Nastrój się na święta”.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie w dzieciach i młodzieży chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek, piosenek o tematyce świątecznej, prezentacja talentów muzycznych, rozbudzanie zainteresowań muzycznych, promowanie twórczego spędzania wspólnego czasu z rodziną.

Dzięki uprzejmości Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Delegatury w Siedlcach informacja o konkursie, regulamin i plakat dotarły do wszystkich szkół i przedszkoli z terytorium aż pięciu powiatów: garwolińskiego, łosickiego, siedleckiego, sokołowskiego i węgrowskiego.

W indywidualnej promocji naszego konkursu, a zarazem Gminy Liw, bardzo pomocny był patronat Wójta Gminy Liw Bogusława Szymańskiego oraz patronat medialny lokalnych środków masowego przekazu – Tygodnik Siedlecki, Życie Siedleckie, Głos Węgrowa i Okolic oraz profile gazet i osób prywatnych udostępniających wykonania piosenek swoich dzieci na Facebooku.

Zgłoszenia uczestników wpływały do 20 grudnia 2020r. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży oraz rodziców i nauczycieli. Od 6 grudnia 2020 roku do 6 stycznia 2021 roku wpłynęły 143 nagrania uczestników, którzy zostali podzieleni na 4 kategorie: przedszkola – grupy przedszkolne, przedszkola – występy indywidualne, szkoły podstawowe klasy I – IV i klasy V – VIII.

Jury w składzie :

Katarzyna Chlebny – Kierownik Referatu Oświaty w Urzędzie Gminy Liw, Małgorzata Borowska – etatowy, wieloletni nauczyciel muzyki i edukacji wczesnoszkolnej w Samorządowej Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ruchnie, Aneta Mroczek - wokalistka, animator społeczno-kulturalny i pedagog, wykładowca na wydziale wokalnym Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie, Piotr Szczepanik - pianista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, dyrygent Orkiestry Dętej OSP w Liwie, Marcin Wojsz – organista parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie Miedzeszynie.

dokonało oceny występów zgłoszonych nagrań i wyłoniło zwycięzców:

GRUPY PRZEDSZKOLNE

I miejsce –  NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE - AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA W KOTUNIU

II miejsce – PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W MACIEJOWICACH GRUPA „DELFINKI”

III miejsce – KATOLICKIE PRZEDSZKOLE IM. ŚW. ANTONIEGO W WĘGROWIE – GRUPA „ANANASKI” I GRUPA „CYTRYNKI”

 

PRZEDSZKOLA

I miejsce –MARIA KOŻUCHOWSKA 6 lat – Miejskie Przedszkole nr 3 w Sokołowie Podlaskim

II miejsce – NATALIA PIEKARSKA lat6 – Gminne Przedszkole w Sabniach filia w Zembrowie

II miejsce  – ALBERT KOWIESKI lat 5 – Gminne Przedszkole w Zbuczynie

III miejsce – GABRIELA ROWIŃSKA lat 6 – Miejskie Przedszkole nr 5 im. Kubusia Puchatka w Sokołowie Podlaskim

III miejsce – HANNA JAKONIUK, KLARA WOJTUŚ lat 5 – Miejskie Przedszkole nr 7 w Siedlcach

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-IV

I miejsce – JULIAN MIKLASZEWSKI klasa 1- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie

II miejsce – MAJA JADCZUK klasa III – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Pawła Kamińskiego w Sokołowie Podlaskim

III miejsce –EMILIA PANKIEWICZ klasa III – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY V-VIII

I miejsce – ZUZANNA ALEKSIUK klasa VII – Szkoła Podstawowa nr. 2 im. Gabriela Narutowicza w  Siedlcach

II miejsce – KAROLINA MALCZUK klasa VI – Szkoła Podstawowa w Huszlewie

III miejsce – ANTONINA MIKLASZEWSKA klasa V – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie

III miejsce – MARTA KAMIŃSKA klasa VIII – Szkoła Podstawowa w Paprotni

 

WYRÓŻNIENIE

ALICJA I AGATA LUSAWA z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żabieńcu

UCZNIOWIE ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Węgrowie

 

NAGRODĘ SPECJALNĄ – NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI OTRZYMUJE

NATASZA SIENICA klasa II – Szkoła Podstawowa nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach

 

Dzięki hojności sponsorów możliwe było zakupienie atrakcyjnych nagród rzeczowych dla laureatów. Dziękujemy za okazane wsparcie finansowe:

Gminie Liw oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Liw.

Firmom:

KARES, Usługi Budowlane Marek Siuchta, WiKRUSZ, DS PPOŻ, EVEREST,

Radnemu Gminy Liw Piotrowi Mieszało.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-01-29
Data publikacji:2021-01-29
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:1016