Dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie odznaczony

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 marca 2021

     11 marca br. Roman Postek dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie został odznaczony brązowym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, który otrzymał w siedzibie Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu z rąk wiceminister Magdaleny Gawin.

     Ministerstwo doceniło jego wysiłki w poprawie stanu technicznego Zamku w Liwie, który w ostatnich latach poddany został wielu pracom restauracyjnym jak również jego działalność na polu popularyzacji wiedzy o historii i zabytkach regionu. Z wykształcenia jest historykiem sztuki a w Muzeum w Liwie pracuje od ponad 30 lat a od 2005 roku jest jego dyrektorem. Był także pomysłodawcą projektu niedawno zrealizowanego Parku Kulturowo – Historycznego na Zamku Książąt Mazowieckich w Liwie. Jest prezesem Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski mającej na celu reaktywację dawnego szlaku handlowego i pocztowego łączącego Warszawę z Wilnem. W 2015 roku Muzeum otrzymało certyfikat – najlepszy produkt turystyczny województwa mazowieckiego.

      Roman Postek za swoją działalność zawodową i społeczną był uhonorowany licznymi odznaczeniami min. z okazji 50-lecia istnienia Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie medalem „Za zasługi dla Gminy Liw”.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-03-15
Data publikacji:2021-03-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:710